Drukāt

Kampaņā “Spoku tīkli” atbrīvos Dzirnezeru no pamestajiem zvejas rīkiem

.

Dzirnezers 800Pasaules Dabas Fonds (PDF) sadarbībā ar Carnikavas novada pašvaldības policiju no 19. līdz 21. jūlijam turpinās kampaņu "Spoku tīkli", kuras laikā Dzirnezers tiks attīrīts no tur nozaudētiem vai speciāli atstātiem nelegālajiem zvejas rīkiem. 
 
Šie zvejas rīki arī pēc "aktīvā darba" beigām turpina ķert zivis un citus ūdens dzīvniekus, tādējādi samazinot ne tikai bioloģisko daudzveidību, bet arī cilvēkam pieejamo zivju resursu apjomu.
 
19. un 20.jūlijā notiks nozaudēto un pamesto tīklu meklēšana, bet 21.jūlijā pulksten 12.00 ikviens interesents tiks aicināts uz informatīvo stundu, kuras laikā PDF pārstāvji un Carnikavas pašvaldības policija ziņos par rezultātiem, kā arī pastāstīs par "spoku tīklu" problemātiku Latvijā un pasaulē, kā arī iespējamajiem risinājumiem. Informatīvā stunda un domapmaiņa notiks Dzirnezera krastā – DKS "Zvejnieks" pludmalē Dzērveņu ielā 2. Pasākumā gaidīti gan āķīgu jautājumu uzdevēji, gan ieinteresēti klausītāji.
 
Kampaņa "Spoku tīkli" uzsākta pērn, kad Pārgaujas novadā tika apsekoti un iztīrīti pieci ezeri. Šogad līdzīgas aktivitātes jau notikušas Limbažu un Dagdas novados, un pēc Dzirnezera apsekošanas šovasar līdzīgas aktivitātes vēl gaidāmas Zemgalē un Kurzemē.
 
Projekts "Kampaņa "Spoku tīkli"" tiek īstenots ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda, Coca-Cola HBC un Carnikavas novada pašvaldības atbalstu.
 
Ilva Priedniece, PDF
, 29460318
Share on Facebook Tweet