Drukāt

Vēršam uzmanību, ka velosipēdam pilnībā jābūt aprīkotam ar atstarojošiem elementiem

.

velosipeds unsplashTuvojoties ziemai, no rītiem strauji paliek tumšāks, tādēļ vēršam uzmanību velosipēdu vadītajiem – bērniem un viņu vecākiem par nepieciešamību aprīkot velosipēdus ar atstarojošiem elementiem.
 
Satiksmes noteikumi nosaka, ka, braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem, priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē – ar sarkanu atstarotāju. Kā arī, priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.
 
Par velosipēdu vadītajiem noteikto papildu prasību pārkāpšanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu no divām līdz sešām naudas soda vienībām, t.i., no 10 līdz 30 eiro.
 
Informējam, ka vecāki ir atbildīgi par savu bērnu drošību un Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu paredzēta atbildība no brīdinājuma līdz 42 naudas soda vienībā, t.i., līdz 210 eiro.
 
Carnikavas pašvaldības policija jau veic preventīvos pasākumus par satiksmes noteikumu ievērošanu, taču, iestājoties diennakts tumšajam laikam par konstatētajiem velosipēdu vadītāju pārkāpumiem un velosipēdu aprīkojuma neatbilstību likumā noteiktajām prasībām, tiks uzsākti administratīvie procesi.
 
Carnikavas pašvaldības policija

Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - Freestocks, Unsplash

Share on Facebook Tweet